brand swoosh

Wij scoren groen, dus dan hoeven we niets te doen

Wij scoren groen, dus dan hoeven we niets te doen

Jan Prins geeft in zijn blog tips hoe je als team betere keuzes kunt maken om doelgericht te verbeteren.

Werkbeleving is persoonlijk

Werkbeleving is persoonlijk

Hoe medewerkers hun werk beleven is sterk persoonlijk. Wat de één een uitdaging vindt, is voor een ander misschien een saaie klus. Ook de mate waarin je je werk zinvol vindt, of hoe goed je relatie met collega’s is, of hoeveel plezier dat dan oplevert, verschilt van persoon tot persoon.

De vraag is daarom ook niet zozeer óf er in jouw afdeling medewerkers zijn met lagere scores voor die verschillende onderwerpen, maar of dat er substantieel meer zijn dan bij andere afdelingen of andere organisaties.

Statistiek laat de ‘echte verschillen’ zien

In onze analyses vergelijken we de resultaten van een groep medewerkers (afdeling, team, functiegroep) daarom altijd met een referentiegroep (andere teams binnen de organisatie, andere organisaties in de sector etc). Zo kunnen we het gemiddelde en de variatie van de persoonlijke scores in de twee groepen vergelijken. Ook maken we een kansberekening: “Kan dit verschil tussen de onderzochte groep en de referentiegroep door toeval verklaard worden? Of hebben we hier te maken met een significant verschil?” Met een rood pijltje markeren we significant ongunstige scores, met een groen pijltje de gunstige scores. Die pijltjes helpen je om sneller de verschillen te zien.

Statistiek helpt om te focussen op ‘echte verschillen’. In dit voorbeeld is de afwisseling in het werk van het team significant beter dan die van de gehele organisatie.
Statistiek laat de ‘echte verschillen’ zien
quote
Jan Prinsquote background

We hebben het allemaal al zo druk, dus het is fijn als de statistiek helpt om te focussen.

Jan Prins, oprichter SKB

Wat doet er toe?

Wat doet er toe?

Er is nog een tweede manier waarop we statistische berekeningen gebruiken om te helpen de beste keuzes te maken. Met de grootte van de bolletjes laten we zien hoe sterk twee factoren samenhangen.

In het voorbeeld hiernaast kun je aan het grote bolletje zien dat de collega’s in jouw team die meer Afwisseling in het werk ervaren doorgaans ook meer Plezier hebben. Wil je als team het werkplezier vergroten, dan kun je dus het best met elkaar in gesprek gaan hoe je het werk afwisselender kunt maken. Het groene pijltje laat zien dat je als team hier al beter op scoort dan je gemiddeld in de organisatie. Maar waarom zou je als team niet nog meer afwisseling willen organiseren als dat het werkplezier positief beïnvloedt?
Wil je de Herstel bevorderen (en daarmee de kans op burn-out verminderen) ga dan als team de dialoog aan over het thema Zelfstandigheid.